English English فارسی فارسی
English English فارسی فارسی
پوشش های پلی استری (TGIC) نسبت به پوشش های پلی استر استاندارد مقاومت بیشتری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و رطوبت دارند. این نوع پوشش ها را میتوان برای مصارف داخلی و خارجی استفاده کرد. تفاوت قیمت این نوع پوشش ها با پوشش های پلی استری استاندارد بسیار کم است با این حال یک لایه ی محافظ خارجی بیشتر ایجاد میکنند. ساختار پوشش های پلی استری (TGIC) برای مصارف خارجی دوام بیشتری دارند و نیز مقاومت شیمیایی، مقاومت ضربه، انعطاف و مقاومت در برابر خراشیدگی آنها بیشتر است به گونه ای که میتوان از فرمولاسیون آنها در طیف گسترده ای از رنگها و براقیت ها برای مصارف داخلی و خارجی استفاده کرد و دارای استاندارد AAMA 2604 هستند. این رنگها مانند رنگهای GMA اکرلیک صاف و شفاف نیستند و موارد استفاده ی این نوع رنگها بسیار گسترده است برای مثال در: درب و پنجره، ویترین فروشگاهها، وسایل داخلی و خارجی، نرده، وسایل زمین بازی، صندلی ورزشگاه ها، صنایع روشنایی، قطعات اتوموبیل، تجهیزات کشاورزی و باغداری و غیره استفاده میشوند. 
 
موارد مصرف: جهت پوشش قطعاتي كه در محيطهايي با فرسايش و خوردگي بالايي مورد استفاده قرار ميگيرند مناسب ميباشد. مانند ماشين آلات و لوله هاي صنعتي- قطعات الكتريكي براي عايق سازي آرماتور- تجهيزات پزشكي و بيمارستاني- لوازم خانگي دكوري- قطعات ماشين آلات و خودرو
پوشش های پودری آنتی باکتریال از گسترش ذرات میکروارگانیسم و افزایش باکتری و قارچ جلوگیری میکند. تحقیقات آزمایشگاهی حاکی از آن است که قطعاتی که با این نوع پوشش ها رنگ میشوند میکروب و باکتری کمتری به خود جذب میکنند. این پوشش ها یک لایه ی محافظ در برابر میکروب ها ایجاد میکنند که با گذشت زمان و بر اثر ساییدگی و شستشوی سطح، اثربخشی ضد باکتری خود را از دست نمیدهند. این نوع رنگها بسیار با دوام هستند و مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر لکه آنها بسیار بالاست. آنها در طیف گسترده ای از رنگها و بافت ها موجود هستند و با انواع فرمولاسیون شیمیایی تولید میشوند. به طور ویژه در مصارف مختلفی مانند نرده، تجهیزات ورزشی، پارتیشن سرویس بهداشتی، تجهیزات بیمارستانی و یا هر سطح دیگری که در تماس با باکتری های خطرناک باشد استفاده میشوند. 
 
 
پاک کردن رنگهای گرافیتی برای تولید کنندگان محصولات فلزی بسیار سخت، زمان گیر و البته پرهزینه است. با استفاده از رنگهای آنتی گرافیتی میهن پوشش سام میتوانید از محصولات خود محاظت کنید و آنها را سالم نگه دارید. پوشش های آنتی گرافیتی ما قابلیت این را دارد که بدون آسیب به سطح آن را پاک کند. پوشش پودری رنگ و براقیت اولیه خود را بدون هیچ نشانی از گرافیتی حفظ میکند. فورمولاسیون این محصولات به صورتی است که در برابر گرافیتی مقاوم است و در عین حال همان دوام و رنگ را دارد و حتی پس از شستشوهای پی در پی اثر خود را از دست نمیدهد. با توجه به اینکه دارای استانداردهای ASTM  هستند شما میتوانید به راحتی اثر جوهر، واکس، رنگهای اسپری و غیره را از روی آن پاک کنید. این محصولات مناسب برای مصارف داخلی و خارجی مانند وسایل حمل ونقل عمومی، تجهیزات زمینهای ورزشی، تابلو های علائم، کمدها، صندوقهای پستی، درب ها، کرکره ها و غیره کاربرد دارد.
 

رنگهاي پلي اورتان به دليل ظاهر زيبا يكدست و صاف و دارا بودن خواص مكانيكي عالي به همراه خواص شيميايي ايده آل در سالهاي اخير مورد توجه صنايع قرار گرفته اند .اين گروه از رنگها در برابر اشعه ماورا بنفش  خورشيد، سفيد شدن، رطوبت و زنگ زدگي مقاوم بوده و براي محصولات مستقر در فضاي باز بسيار مناسب ميباشد.

موارد مصرف:

ماشين آلات كشاورزي، نرده هاي آهني، مبلمان شهري و لوازم روشنايي فضاي باز، تابلوهاي ترافيكي و پروفيلهاي آلومنيومي.

پوشش های متالیک پودری دارای تکه های فلزی هستند که به ذرات پودر چسبیده است. این تکه های فلز باعث میشود حتی در صورتی که بازیافت شوند عملکرد بهتری داشته باشند. در میهن پوشش سام ما از فرآیند خاصی استفاده میکنیم که به یکدست بودن پودر یا سطح آلومینیوم آسیب نمیزند. به طور کلی استفاده از رنگهای پودری متالیک (bonded ) از متالیک (unbounded) آسان تر است زیرا سطح آن پس از اسپری شدن بسیار صاف تر است. از این نوع پوشش ها برای تجهیزات ورزشی، مبلمان شهری، رینگها، وسایل روشنایی، قفسه ها، صندلی بیمارستانها و تجهیزات خودرو ها استفاده میشود.